MЗ сключи договори за провеждането на обученията и осигуряване на логистика по проект „Подобряване на условията за лечение на спешните състояния“ (ПУЛСС)
Написана от Марин МариновСлед проведени по реда на Закона за обществените поръчки процедури Mинистерството на здравеопазването сключи два договора в изпълнение на проект BG05M9OP001-3.007-0001 „Подобряване на условията за лечение на спешните състояния“ (ПУЛСС). Университетска болница „Н. И. Пирогов“ е избрана за изпълнител, който да проведе обученията на служителите на спешната медицинска помощ и спешните отделения. Стойността на договора е до 717 592, 55 лв. без ДДС.
Сключен е и договор с изпълнител, който да осъществи необходимата логистика по време на провеждането на обученията. Фирмата, която ще отговаря за осигуряването на пътните, нощувките и др. по време на обученията е „Аргус Бизнес Корпорейшън“ ЕООД, като стойността на договора е 2 231 510.00 лв. без ДДС.
В рамките на проекта предстои да бъдат обучени минимум 6892 души. Теоретичните обучения ще са с продължителност 15 часа седмично, а практическата част ще бъде с продължителност 17.5 часа, като обучаваните ще са разпределени в групи до 12 човека.
Министерството на здравеопазването изпълнява проект ПУЛСС в качеството си на конкретен бенефициент по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ 2014 – 2020. Основна цел на проекта е подобряване качеството на предоставяната спешна медицинска помощ чрез инвестиции в човешкия капитал. Общият бюджет на ПУЛСС възлиза на 7 млн. лв., които са 100 % безвъзмездна финансова помощ. Крайният срок за приключване на проекта е 31 декември 2020 г.
Последните от Марин Маринов
- В края на 2021 г. изтича давността на отпуска от 2019 г.
- МРРБ стартира проект за дигитализация на строителния сектор
- Президентът сезира Конституционния съд с искане да бъде обявено за противоконституционно решението на Народното събрание от 2 октомври 2020 година
- ИА ГИТ напомня на работещите, че не могат да бъдат допускани до работните им места без трудов договор
- Изплащането на пенсиите и добавката от 50 лева към тях започва на 7 август